in

Lifan KP150 İlk Sürüş

Yazar: Onur Akış

Lifan’ın su soğutmalı Lifan KP150 nefis yeni motoruna ilk biz bindik! Lifan KP150 nasıl? Lifan KP150 İlk sürüş izlenimlerimiz nelerdir?

Lifan KP150 İlk Sürüş

Motorun ismini telefonda ilk duyduğumda aklımda bazı sorular oluştu; bu Lifan KP150 (Teknik adı LF150-10B) dedikleri motosiklet nasıl bir şeydi acaba? Çin menşeili olduğunu biliyordum, gelgelelim Çinliler de işi son zamanlarda iyice ilerletmişlerdi. Tipik bir commuter miydi? Bu sorular motoru görür görmez aklımdan uçup gitti. Motor oldukça gösterişli hatlara sahip, şekli, şemali çok cezbedici görünüyor. Motorun tasarımı hiç de küçük, cılız bir makineye benzemiyor. Keskin hatları, bu hatlara uyan far ve kafa tasarımı motora ayrı bir hava katmış. Depoyu saran kanatlar, sivri gelen arka stop motoru daha da güzelleştirmiş. Bu motoru piyasadaki motorlardan ayıran özelliklerden en önemlisi iri cüssesi. Motoru canlı olarak görmeyen birisinin 150 cc’lik bir motosikletten beklentisi cılız bir motor olabilir, ama Lifan tam aksine keskin hatlara ve gövdeyi oldukça dolu gösteren depoyu saran kanatlara sahip. Bu tasarım sürücünün sürüş esnasında dizleriyle de motoru sarmasına olanak veriyor. Böylece hem konfor sağlanmış, hem de motor büyümüş. Bu tasarım detaylarına ek olarak, önde koruma demirleri ve spor siperlik motoru adeta tamamlıyor, bu parçalar standart donanımda geliyor.

 

Lifan KP150 İlk Sürüş 1. İçerik Fotoğrafı

 

12 beygirlik oldukça torklu, çekişi güçlü, ve sınıfında ilk defa olarak su soğutmalı bir motor ile Türkiye’ye Çin’den ithal edilen Lifan KP150’ye dergi ekibi olarak bayılmış durumdayız. Bayılınca da hemen motorun fiyatına baktık; fuar ve fuar sonrası lansman fiyatı 5.280 TL, güncel fiyatı ise 6.375 TL imiş. Mat beyaz, mat kırmızı ve siyah renklerle Çin’de Lifan tarafından üretiliyor ve Türkiye’ye ithal ediliyor. Düzce’de oldukça büyük bir üretim tesisi bulunan Lifan’ın Türk yetkilileri, motosikletin ileride Türkiye’de de üretilebilmesi için araştırmalar yaptıklarını belirttiler. Şimdiye kadar kullandığım süre boyunca, Lifan KP150, sokakta çok ilgi çekti. Kaç kişi parasını, kaç kişi kaç yaptığını, kaç kişi Suzuki Inazuma mı olduğunu sordu, bunlarla ilgili detaylı raporu yine sitemizde görebilirsiniz

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yamaha R25 Kıbrıs Lansmanı

Yamaha’nın Yeni Skuteri Nmax’i Lizbon’da Test Ettik

REKLAM