in

MotoGP: Yamaha, 2015 Sezonunda Kullanacağı Motosikletleri Tanıttı

Yazar: Moe

Valentino Rossi ve Jorge Lorenzo’nun tanıttığı 2015 YZR-M1’ler Madrid’de görücüye çıktı. MotoGP’de 2015 renklerini ilk sergileyen takım olan Yamaha’nın, yeni sezonda motosikletler üzerindeki mavi tonunu daha yoğun bir şekilde kullanmayı tercih ettiği ve anlaşma sağladığı yeni sponsorlarına da karenajlarında yer verdiği görülüyor.

İsim sponsoru olan İspanyol telekomünikasyon devi Telefonica-Movistar ile ikinci sezonuna hazırlanan Yamaha, marka ile özdeşleşen mavi rengi önümüzdeki sezon için daha da göz önüne çıkarıyor. Artık bu sene,  Rossi’nin  sarı 46, Lorenzo’nun kırmızı 99 numarasına beyaz yerine mavi depolu bir M1 eşlik edecek.

 

2015 YZR-M1:

MotoGP: Yamaha, 2015 Sezonunda Kullanacağı Motosikletleri Tanıttı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Motosikletlerin yan karenajlarındaki isim sponsorunun önceki seneden farklı olarak yazısı silinirken, daha büyük bir Movistar “m” logosu bu alana konumlandırılmış. Movistar ve Monster Energy’nin yanı sıra, yeni sponsor Eurasian Bank’ın eski Yamalube sticker’ının yerini aldığı gözlenirken; takıma farklı kategorilerden başka sponsorların da dahil olduğunu görüyoruz: Abarth, Cromax, Descente.

 

MotoGP: Yamaha, 2015 Sezonunda Kullanacağı Motosikletleri Tanıttı 2. İçerik Fotoğrafı

 

Yamaha’nın 2015 dizaynını sergilediği etkinliğe, sürücüler Valentino Rossi ve Jorge Lorenzo’nun yanı sıra; Telefónica España başkanı Luis Miguel Gilpérez, Yamaha Motorsporları Bölümü genel müdürü Kouichi Tsuji, Yamaha Motor Racing patronu Lin Jarvis, ve Movistar Yamaha Takım direktörü Massimo Meregalli de katılım sağlayan isimlerdendi.

 

MotoGP: Yamaha, 2015 Sezonunda Kullanacağı Motosikletleri Tanıttı 3. İçerik Fotoğrafı

 

Yeni sezona oldukça sıkı hazırlandığı gözlenen Yamaha ekibinin 2015 sezonunda Honda ve Marc Marquez egemenliğine son verip veremeyeceğini ise hep birlikte (çok da uzun olmayan bir süre sonra) göreceğiz.

 

Sezon öncesi testlerin 4 Şubat itibariyle Sepang, Malezya’da başlayacağını da yarış severlere hatırlatmakta fayda var.

 

Sezon öncesi testleri, antrenman, sıralama derecelerini, yarış özetlerini ve MotoGP’deki tüm gelişmeleri sezon boyunca websitemizden takip edebilirsiniz:

İlginizi Çekebilir
WSBK Barcelona İlk Yarışın Galibi Jonathan Rea

 http://www.motoron.com.tr/Yarislar.aspx?kID=7

 

2014 YZR-M1:

MotoGP: Yamaha, 2015 Sezonunda Kullanacağı Motosikletleri Tanıttı 4. İçerik Fotoğrafı

 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Marco Melandri MotoGP’ye Transfer Oldu.

MotoGP: 2015 Repsol Honda Renkleri Belli Oldu

REKLAM