in

Pol Espargaro İyileşiyor

Yazar: Ahmet TEZCAN

Monster Yamaha Tech 3’ün genç sürücüsü Pol Espargaro, Barselona’daki Universitario Quirón Dexeus kliniğinde gerçekleştirilen köprücük kemiği ameliyatı sonrasında bugün taburcu edildi.

Pol, sezonun başlangıcına hazır olabilmek için çok fazla çalışacağını söyledi. Pazartesi günü Katar’dan Barselona’ya uçan Espargaro, bugün bir çok testten geçti ve akşamüstü Dr. Xavier Mir, evine dönebilmesi için izin verdi.

Pol Espargaro İyileşiyor 1. İçerik Fotoğrafı

Genç sürücü, Pazar günü sol köprücük kemiği kırıldıktan sonra şu an fizyoterapiye girmek ve bunun yanında 20 Mart’ta, Katar Commercial Bank Grand Prix’te başlayacak olan sezona hazırlanmak zorunda. Moto2 dünya şampiyonu, yaralanmaya rağmen sezon için hazır olmak istiyor ve bunun için çok çalışması gerektiğinin farkında. 

“Köprücük kemiği düşündüklerinden daha kötüydü fakat Dr Mir operasyonun iyi geçtiğini söyledi. Şu an, Katar’a hazır olabilmek için rehabilitasyonu tamamlamam gerekiyor.” diye konuşan Pol, şöyle devam etti: “fizyoterapiye hemen başlamak istiyorum, sanıldığı kadar hızlı olmayacak fakat ben olumlu bakıyorum. İlk yarış için tamamen hazır olur muyum bilmem ama bunun için çok çalışacağım.”

Test süresinceki performansı onu motive edecek. Espargaro ayrıca, “İyi sürdüm ve iyi hissetmiştim. Hızlı bir tur tamamladım ve adım adım motosikletimle birlikte oraya geri dönüyorum. Yaşanan kaza bir gerileme fakat ben olaya testteki performansımdan olayı olumlu açıdan bakıyorum.”

Pol Espargaro İyileşiyor 2. İçerik Fotoğrafı

Doktor Mir, ameliyat hakkında daha fazla bilgi verdi ve şunları dile getirdi: “Prosedür iyi gitti. Pol’un yerinden kayan köprücük kemiğinde üçüncü derece bir kırık vardı. Şu an kemikte hala operasyondan geçmemiş iki kırık var. Kırığı iyileştirdik ve üzerine titanyum bir plaka koyduk. Plaka altı vida ile kemiği saracak şekilde sabitlendi.” Doktor, ilk raund için sürücünün hazır olup olmadığını değerlendiremedi ve, “tedavi evresinde ne kadar iyileşeciği hakkında bir şey söylemek zor, düşünülmesi gereken bir çok faktör var. Losail’de çok fazla sağ köşe var ve bu durum onun sol köprücük kemiğini etkileyebilir. Tamamen hazır olacağını söylememem fakat bizi şaşırtacak ve iyi bir sonuç getirecek.” dedi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Pol Espargaro’nun Ameliyatı Başarılı Geçti

Pedrosa ile Röportaj

REKLAM