in

Polaris ve Brammo İş Birliğinde Elektrikli Motosiklet Üretimi

Yazar: Ahmet TEZCAN

Elektrikli motor üreticisi Brammo, Polaris ile güçlerini birleştirerek elektrikli bir motosiklet üretecek. İşte detaylar…

Polaris, elektrikli motosiklet üreticisi Brammo’nun elektrikli motosiklet departmanını satın aldığını duyurarak elektrikli motosikletler için güzel bir sonuç doğuracağını düşündüğümüz bir gelişmeye imza attı. Ayrıca Polaris, Brammo’nun dizayn, gelişim ve elektrikli araçların motor entegrasyonuna iyice yoğunlaşabilmesi için sermayelendirme alanında lider yatırımcı rolünü üstleniyor.
Brammo Empulse Ve Empulse R

İlgili Foto / 24 Nisan 2015 | 14:05

 

Bu iki firma, Brammo’nun lityum-iyon elektrikli motor teknolojisini kullanan elektrikli motosikletler üreterek küresel powersports endüstrisinde Polaris’i tekrar ayağa kaldırmayı planlıyor. Bunun yanı sıra Brammo kendi elektrikli motorlarını da geliştirmeye devam etmekte özgür olacak. Brammo, bunlara ek olarak Brammo Power batarya paketi ve Brammo Power araç yönetim sistemlerini de küresel olarak geniş bir alanda tedarik edecek.

 

Brammo Üretimi  Elektrikli Empulse

 

Polaris ve Brammo İş Birliğinde Elektrikli Motosiklet Üretimi 1. İçerik Fotoğrafı

 

Bu işlemin bir parçası olarak, Polaris başlamak için elindeki kaynakları elektrikli motosiklet üretiminde 2015’in ikinci yarısında, Spirit Lake/Iowa’da bulunan fabrikasında kullanacak.

 

Polaris’in başkanı ve CEO’su konumundaki Scott Wine bu iş birliği hakkında: “Geçtiğimiz üç yıl içinde Brammo Motorcycles ile aramızda olan ilişki bizi çok memnun etti. Ayrıca Brammo’nun sektörde lider lityum-iyon elektriklikli motor teknolojisi, fiyat performans oranında gelişerek bizi gerçekten heyecanlandırıyor. Polaris ve Brammo, Polaris’in lider powersport ürünleri portfolyosuna en gelişmiş ve en yüksek kabiliyetlere sahip elektrik çözümleri ekleme amacını paylaşıyor.” şeklinde konuştu.

 

Bu anlaşma, her iki firmanın da geliştirme aşamasında daha atik olmasını ve dünya standartlarındaki ürünlerin satış aşamasında Polaris’i temsil edecek derecede sorumluluk sahibi olmasını gerektiriyor.

 

Polaris, 2011 yılından beri Brammo’nun stratejik yatırımcısı ve partneri. Bu süre boyunca, iki firma birkaç motosiklet, off-road ve on-road motosiklet projeleri üzerinde iş birliğinde bulundular.

İlginizi Çekebilir
Aktif Aero Motosiklet Dünyasına Geliyor

 

Brammo Üretimi Elektrikli Enertia 

 

Polaris ve Brammo İş Birliğinde Elektrikli Motosiklet Üretimi 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ayrıca Scott Wine:”Yaptığımız bu iş birliği duyurusu, sadece Polaris’e lityum-iyon elektrik çözümleri getirmeyi vaat etmiyor ayrıca bu partnerlik sayesinde elektrikli motor teknolojisindeki yenilikler ve gelişimler devam edecek. Bu yatırımların ve iş birliğinin, dünya standartlarındaki ürünlerimizi elektrik çözümlerine yaklaştıracağına inanıyoruz.” dedi.

 

Polaris’in Victory ve Indian Motorcycles firmalarındaki mülkiyet hisseleri göz önüne alındığında deneyim, kaynaklar ve Polaris’in sermayesi e-motosiklet alanına pozitif sonuçlar getirecek gibi görünüyor.

 

Harley Davidson Project Livewire

Polaris ve Brammo İş Birliğinde Elektrikli Motosiklet Üretimi 3. İçerik Fotoğrafı

 

Polaris’in Brammo ile ilişkilerinin ne kadar uzun süreceğini bilememekle birlikte, doğrudan tahmin edebileceğimiz bir şey var ki o da Polaris, Brammo, Victory ve Indian’ın Harley Davidson’ı ve onun Project Livewire projesini alt edecek gibi görünüyor. Yine de durum ne olursa olsun Polaris kendine e-motosiklet ve alternatif enerji alanında büyük bir yer açıyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati’den 2014’te Rekor Satış!

Volvo’dan İki Teker Dostu Teknoloji

REKLAM