in

RMK E2 Elektrikli Motosiklet Çok Yakında Yollarda!

RMK E2 onaylandı ve önümüzdeki aylar içerisinde tamamen üretime geçmesi planlanıyor.

RMK (eski adıyla Verge Motorcycles) son zamanlarda dikkatleri üzerine topluyor. Üretimin çok yaklaştığı haberleri sevenlerini heyecanlandırdı.
RMK, geçen yıl şubat ayında ilk tanıtıldığından beri elektrikli motosiklet severleri hem tasarımı hem de performansıyla adeta büyüledi,  E2 sanki bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi.

Elektrikli Motosiklet Bol Bol Tork !

E2 eğer üretim süreci başarıyla sonuçlanırsa arka tekerlek göbeği bulunmayan ilk elektrikli motosiklet olacak. Şuan edinilen bilgiler motosikletin 50 kW yani 67 beygir gücünde ve 320Nm torka sahip olduğu yönünde.

RMK-E2 Arka Aktarım

Yetkililer E2’nin tasarımının ve yapısının yayılmayan bir ağırlık merkezi sağladığı, içi boş bir arka tekerleğin ise dönme kütlesini azaltmasıyla daha iyi bir hızlanma ve yüksek verim sağladığını söylüyor.

Tasarımı sayesinde RMK E2 elektrikli motosiklet 200 kg

Motosikletin tasarımı motosikletin sadece 200 kg ağırlığında olmasını ve batarya için daha geniş bir alan kalmasını sağlıyor. Müşterilerin isteği doğrultusunda motosikletin bataryası ise 200-300 km menzil seçenekleri ile sunulacak. Bu bataryalar 2 ila 3 saat içerisinde 80% oranında şarj edilecek. E2’nin ileri tarihlerde hızlı şarj ile ilgili detaylı bilgilerinin de yetkililer tarafından paylaşılacağı söylendi.

E2’nin normal motosikletlerden alışmış olduğumuz arka fren aksamlarını bulunduracak bir arka göbeğe sahip olmamasından dolayı arka freni motor desteği ile gerçekleştireceği verilen bilgiler arasında.

RMK E2 Konsol

Göstergesi deponun üstüne konumlandırılmış olan E2 fütüristik tasarımın anlayışını burada da sürdürüyor. Navigasyon hizmetinin de bulunduğu bu ekranda güncel hava durumu bilgilerine de ulaşabiliyorsunuz.

Eğer adeta gelecekten gelmiş gibi duran RMK E2 sahibi olmak isterseniz internet sitesinden 2000 Euro karşılığında ön sipariş verilebilirsiniz

RMK E2
Son yıllarda çalışmalarının hızla sürdüğü elektrikli motosikletlerin yavaş yavaş hayatlarımıza dahil olacağı aşikar. Yakıt, yağ, zincir, filtre kullanılmayan bu teknolojiler sayesinde çok daha verimli ve çevre dostu motosikletlere sahip olmayı dört gözle bekliyoruz.
İlginizi Çekebilir
2022 Ducati Multistrada V2S

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kawasaki Ninja ZX-25R Karbonlarla Donatılıyor – Video

Honda’dan Arazi için Cub: CT125 Hunter Cub

REKLAM