in

Suzuki GSX-R1000 – Yoshimura Limited Edition

Yazar: Burak Yıldız

Bu motosiklet, bildiğiniz GSX-R’lardan çok farklı. Motosikletler için egzoz üreten Japon Yoshimura, bu sefer hemşerisi olan Suzuki’nin GSX-R1000’ini alıp bambaşka bir motosiklet yapmış. Sade görüntüsüne aldanmayın; daha iyi gidiyor, bir o kadar da iyi duruyor.

Yoshimura markasını hepimiz çok iyi biliyoruz, hatta çoğumuz motosikletine bir tane egzozunu takıp sesinin ne kadar güzelleştiğine şahit olmuştur. Bu sefer aynı marka karşımıza farklı bir şekilde çıkıyor; kendi gibi japon Suzuki markasının yarışçısı GSX-R1000’i alıyor ve adına Yoshimura Limited Edition verdiği eşsiz bir motosiklet ortaya çıkarıyor. Bu motosiklette kullanılan her parça oldukça kaliteli.

İlk olarak renginden bahsedelim, Yoshimura’nın ilk fırça darbesi motosikleti geleneksel mavi-beyaz renginden kurtararak simli siyah renge boyaması olmuş. Sticker’lar, Brembo fren kaliperleri, gidon topuzu, egzoz üzerinde bulunan metal işleme, koruma takozu ve birkaç noktada da altın sarısı tercih edilmiş. Siyah ve sarının uyumunu pek çok noktada görebiliyoruz. Bu saydıklarımızın hepsinin Yoshimura tarafından sonradan eklendiğini söylemekte fayda var.

 

Suzuki GSX-R1000 - Yoshimura Limited Edition 1. İçerik Fotoğrafı

 

Frenlerden bahsedelim, motosikletin üzerinde bulunan fren kaliperleri Brembo’nun üst düzey kaliperlerinden. Bu kaliperler sayesinde Suzuki’lerin meşhur fren zayıflığı noktasına kesin çözüm bulmuş Yoshimura. Altın rengi olmaları da motosikletin geneliyle uyum içerisinde olmuş. Bu kaliperlerin en önemli özelliklerinden biri de sıradan kaliperlere göre oldukça hafif olması. Bu sayede Yoshimura Limited Edition, standart bir GSX-R1000’e göre tam 4 kilogram daha hafiflemiş.

 

Suzuki GSX-R1000 - Yoshimura Limited Edition 2. İçerik Fotoğrafı

 

Motosikletin üzerinde bulunan ayarlanabilir sürücü ve yolcu ayaklıkları sayesinde sürüş pozisyonu değiştirilebiliyor. Her ne kadar yolcu ayaklığı mevcut olsa da sele yerine takılan mono kapak sayesinde motosikletin tek kişilik olduğu söylenebilir. Fakat motosikletle beraber orijinal selesini de aldığınızı hatırlatalım.

Gelelim en önemli noktaya; tahmin edebileceğiniz üzere motosikletin egzozu Yoshimura marka, fakat bu motosiklete özel üretilmiş. R77 isimli egzoz Karbonfiber malzemeden üretilmiş ve sesi tek kelimeyle harika. Susturucu takılmadığı taktirde 120 desibelin üzerinde ses verebilen egzozun üzerindeki altın sarısı renkteki CNC plaka, bu motosiklet için özel olduğunu kanıtlıyor. Sadece görsellik ve sesten ibaret olmayan egzoz aynı zamanda motosikletin hava akışını rahatlatıp kaybolan birkaç beygirin de elde tutulmasını sağlıyor. Standart egzozdan hafif olması da cabası.

 

Suzuki GSX-R1000 - Yoshimura Limited Edition 3. İçerik Fotoğrafı

 

Egzoz, fren ve bazı görsel detaylar dışında standart bir GSX-R1000 ile neredeyse aynı olan Yoshimura Limited Edition’ın yurt dışı fiyatı 18.995 $ olarak belirlenmiş. Fakat parayı veren düdüğü çalamıyor, çünkü bu motosikletten 44 adet üretilmiş ve bir kısmı çoktan satılmış. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Suzuki GSX-S750 – İlk Bakış

Victory Magnum

REKLAM