in

Suzuki: Rossi 2015 Sezonu İçin Sürücü Adayımız Değil

Yazar: Moe

Suzuki MotoGP takımının başındaki isim Davide Brivio, Japon fabrika takımının 2015’de Valentino Rossi’yi kendilerini temsil etmeye ikna etmesinin neredeyse imkansız olduğunu kabul etti.

Suzuki ,son zamanlarda yeni 1000cc’lik motorunu MotoGP’nin 2015 sezonunda rekabet edebilmesi adına çok geniş kapsamlı testlerden geçiriyor. Fabrika takımının yarış sezonu için iki koltuğunun da boş olması, ve Brivio’nun Rossi ile olan Yamaha’dan kalma yakın ilişkileri, ikilinin Suzuki’de tekrar bir araya gelmesi hakkında iddiaların ortaya çıkmasına sebep olmuştu.

Brivio, Rossi’nin 2004 yılında Yamaha’ya imza atmasında çok büyük bir rol oynamıştı.Ve ikili ,hatırlanacağı üzere 4 dünya şampiyonluğuyla Yamaha fabrika takımına tarihinin en parlak dönemini  yaşatmıştı.

 

Suzuki: Rossi  2015 Sezonu İçin Sürücü Adayımız Değil 1. İçerik Fotoğrafı

 

Rossi Ducati’de talihsiz iki sezon geçirirken , Brivio da Valentino Rossi’nin takım ve kişisel sorunları ile ilgileniyordu. Bunun yanı sıra Davide Brivio ,Suzuki’nin MotoGP’ye geri dönmesinde de anahtar rol oynamıştı. Fakat Rossi,çok kesin bir açıklama yaptı ve “2014’te eğer hala rekabetçi bir konumda olabilirsem ancak o zaman MotoGP’de kalmak için 2 yıllık bir sözleşmeyi göz önünde bulundurabilirim.” dedi.Bunun üzerine Brivio , Rossi’nin bir sözleşme yapacak olursa bunun Yamaha ile olacağına neredeyse kesin gözüyle baktığını belirtti.

 

9 kez dünya şampiyonu olan Rossi’nin bir nevi  kişisel menajerliğini de yapmış olan Brivio, sözlerine “Bana kalırsa Valentino kariyerini Yamaha’da bitirmek üzere seçimini çoktan yaptı.Ducati’de geçirdiği iki zor senenin ardından ,Rossi’nin kendini riske edecek başka bir pozisyona sokacağını düşünmüyorum.Zaten Yamaha’ya olabildiğince uzun süre orada kalma arzusuyla gitmişti.Bence bu sene yarışmaya kendini çok güçlü bir şekilde motive etti ve devam edecek.Ve yine benim görüşüm , kariyeri açısından da en mantıklı şey MotoGP serüvenini  Yamaha’da sonlandırması olur. ” şeklinde devam etti.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Suzuki: Rossi 2015 için Aday Değil

Üçüncü MotoGP Sınıfı Yolda

REKLAM