in

Testlerin Ardından Redding Mutlu, Bautista İse Sorunlu

Yazar: Ahmet TEZCAN

Dün akşam sona eren MotoGP sezon öncesi testlerinde, GO&FUN Honda Gresini sürücülerinden çaylak Scott Redding ilk yarış simülasyonunu tamamlamış iken Alvaro Bautista ise Pazar gününe kazasıyla damgasını vurdu.

Testin yarısında gerçekleşen ufak kazaya rağmen Bautista art arda 22 turu tamamlamayı başardı. Fakat sürüşü istenildiği gibi olmadı. Kaza, bazı yol tutuş sorunları nedeniyle gerçekleşti ve Gresini takımı sezon açılana kadar iki hafta boyunca bunun üstesinden gelmeye çalışacak. Bautista test sürüşünden tamamıyla memnun değildi ve testi 1’55.232’lik bir tur zamanı ile tamamladı.

Testlerin Ardından Redding Mutlu, Bautista İse Sorunlu 1. İçerik Fotoğrafı

Bautista: “Losail’deki ilk iki gün olduğu gibi bazı problemlerle karşılaşmamıza rağmen, ilk MotoGP haftasında üzerinde çalışabilmek için çok önemli veriler topladık. Arka lastiğin yol tutuş sorununu halletmek için hala çabalıyoruz. Ayrıca, tüm yarış süresince yarışın yarısında lastiklerin performansı düşmeye başlıyor. Geçen yılki Grand Prix ile karşılaştırıldığında sürüşümüz daha iyi ve bu bizim için olumlu bir şey ama bunu daha da arttırmak istiyoruz. Uzun sürüşten önce yaptığım kaza çok şükür ciddi bir şey değildi, zaten daha sonra testi tamamlamaya odaklandım.”

Testlerin Ardından Redding Mutlu, Bautista İse Sorunlu 2. İçerik Fotoğrafı

Redding, ilk yarış simülasyonunu bir MotoGP motosikletiyle tamamlama fırsatını buldu. Ayrıca sınıfının zirvesinde bir başarıyla gayet iyi bir sürüş gerçekleştirdi. Scott, sürüşün ilk bölümünü başarılı bir şekilde tamamlamışken ikinci bölümde küçük zamanlama problemleri yaşadı. “İlk MotoGP yarış simülasyonumu tamamlamaktan ve performansımdan memnunum. Ayrıca hızımın ve zamanlamamın devamlılığını korumayı başardım. Hala referansımız olan Nick Hayden ile karşılaştırıldığında, onlar fena değildi. Bu nedenle, ikinci bölümün yarısındaki lastik performansının düşüşüne rağmen önümüzdeki ilk yarıştan eminiz. Ayrıca bu sorunu düzelmemiz gerekiyor.” diyen Redding, testin kendisi için ne kadar olumlu geçtiğini dile getirdi. Katar’daki ilk yarış Redding ve diğer sürücüler için oldukça önemli. Sezon başlangıcına kadar olan süre zarfında tüm takımlar hazırlıklarını tamamlamak için çok çalışıyorlar. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Pol Espargaro’nun Sezon Öncesi Kazası

Bradl, İki Kazanın Ardından Dördüncü Sırada

REKLAM