in

Tom Sykes Haftasonunu Çifte Zaferle Sonlandırdı

Yazar: Mert Batırbaygil

Kawasaki Racing Team yarışçısı Tom Sykes, Yarış 2’yi hakim bir şekilde galip bitirerek French Round’da çifte galibiyet kazanmanın yanı sıra, bu seneki üçüncü çifte zaferine ulaşmayı başardı.

Şampiyona lideri Sykes yarışa mükemmel bir şekilde başlayarak tutarlı bir performansla kendisini hemen arkasından takip eden Eugene Laverty ve Sylvain Guintoli ikilisiyle kendi arasına hatırı sayılır bir mesafe koymayı başardı.

Fransız pistinde hafif yağış başlamasıyla birlikte ikincilik için mücadele eden Aprilia yarışçıları kaza yaparak bir Kırmızı Bayrağa yol açtılar ve yarışı erken sonlanmak durumunda bıraktılar. Laverty ve Guintoli pitlere dönmeyi başarırken final sonuçları tüm yarışçıların başarıyla bitirdikleri son tur olan 21. tur üzerinden değerlendirildi. Laverty ve Guintoli böylece ikinci ve üçüncü bitirmiş sayıldılar.

Onların arkasında ilk 10’luyu sırasıyla Davide Giugliano (Althea Racing Aprilia), Chaz Davies (BMW Motorrad GoldBet), Vincent Philippe (FIXI Crescent Suzuki), Leon Camier yerine giren Marco Melandri, Toni Elias (Red Devils Aprilia), Lorenzo Lanzi (Mesaroli Transports A.S. Ducati) ve son olarak Ayrton Badovini (Team Ducati Alstare) oluşturdu.

Pata Honda yarışçıları Leon Haslam ve Michel Fabrizio teknik sorunlar sebebiyle yarıştan çıkarken 13. turda kaza yapan Jules Cluzel (FIXI Crescent Suzuki) GSX-R’ına geri atlayarak ondördüncü bitirmeyi başardı.

Önünde sadece 18-20 Ekim’de Jerez’de düzenlenecek sezon finali olan Sykes şu an Laverty’den 37, Guintoli’den ise 38 puan önde.

Tom Sykes Haftasonunu Çifte Zaferle Sonlandırdı 1. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İstanbul Park’ta Rüya Gibi Haftasonu

Sofuoğlu Galip; Lowes Yeni Superbike Şampiyonu

REKLAM