in

Vespa GTS 300 ve GTV 300 Modellerini Geri Çağırıyor

 Piaggio Group Americas, uzun süreli hareketsizlik dönemlerinden sonra düşük frenleme verimliliği potansiyeli nedeniyle bazı Vespa modellerini geri çağırdı. Geri toplama kararı 2020 ve 2021 Vespa GTS 300 ve GTV 300 modellerini kapsıyor. 

Sorun Hatalı Galvanizleme İşlemi Sonucu Oluşmuş

 Ulusal Karayolu Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından yayınlanan dosyalara göre, Piaggio etkilenen 483 skuterin hepsini geri çağırdı. Bu skuterlerin hepsinde, uygunsuz şekilde galvanize edilmiş fren hatlarının kurulmasından kaynaklanan bir üretim hatası var. Sorun, Piaggio’nun bayi ağından aldığı garanti talepleriyle gün yüzüne çıktı. Fren kollarının uzun süre kullanılmadığında alışılmadık miktarda uzun süreli oynamaya sebep olduğu, bu durumun frenleme veriminin azalmasına ve çarpışma olasılığının artmasına neden olduğu belirtildi.

Piaggio Skuterleri Toplayarak Fren Sistemini Değiştirecek

Fabrika; gerçekleştirdiği testler sonucunda, 5 Mayıs ile 23 Eylül 2020 tarihleri arasında kurulan fren hatlarında hatalı bir galvanizleme işleminin kullanıldığını tespit etti. Bu hatalı işlemin, fren sistemi içinde hidrojenin birikmesine ve ardından serbest kalmasına neden olarak kabarcıklara yol açtığı belirtildi. Fren sistemindeki bu kabarcıklanma, fren mesafesinin artmasına yol açarak kaza riskini artırıyor. Piaggio, sahiplerini bilgilendirerek ve yetkili bayilere frenlerini test ettirerek bu sorunu ele aldı. Fren hidroliğini değiştirerek ve fren sisteminin havasını boşaltarak, gerektiğinde fren hatlarını da ücretsiz olarak değiştirerek bu sorunu ele alıyor. Geri çağırma 21 Ekim 2020’de başlıyor.

Vespa GTS 300 Fren

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Honda Süperşarjlı Africa Twin Üstünde Çalışıyor

2021 KTM 890 Adventure Görücüye Çıktı

REKLAM