in

Aprilia Tuareg 660 İlk Kez Görüntülendi

 2019 EICMA’da Aprilia yeni sporcusu olan RS660’ı tanıtmış ve bu blokta gelebilecek farklı modeller ile ilgili ipucu vermişti. Geçtiğimiz günlerde ise İtalyan markanın olanları biraz daha netlik kazandı. Aprilia zamanında Dakar’da galibiyet kovalamış efsane modelini tekrardan diriltiyor. Aprilia Tuareg 660 adıyla satışa sunulacak olan model test edilirken görüntülendi. Fotoğrafa bakılırsa Tuareg direkt olarak Tenere’yi hedef alacak.

Aprilia Tuareg 660 İçin EICMA’da İpucu Vermişti

 İtalyan marka yeni modellerinin aksine Tuareg’i biraz daha sessiz bir şekilde duyurdu. Keskin bir göze sahip EICMA 2019 ziyaretçileri Aprilia’nın alanında içi yaprak dolu cam kutu içerisindeki Tuareg yazısını farketmişti, fakat Aprilia konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Aprilia Tuareg 660 EICMA

 Aprilia Tuareg ismini ilk olarak 1984 senesinde 125cc’lik, araziye yeni çıkmaya başlayan sürücüler için tasarlamıştı. İlk model iki zamanlı ve 9000 devire kadar devirlenebilen 24 beygir gücünde bir motor bloğuna sahipti. Aprilia Tuareg üretildiği zaman içerisinde çoğunlukla ufak cc motor blokları kullansa da 1988 senesinde aldığı 600cc’lik motor bloğu ile sınıfındaki en güçlü motosikletlerden biri haline geldi. Tuareg üretimine 1992 senesine kadar devam edildi, ardından ise model rafa kaldırıldı. 

Aprilia tuareg 600 Wind
Tuareg 600 Wind yarış tasarımı ile beraber geliyordu

Yeni Modelin Rakipleri Kim Olacak?

 1992 senesinden bugüne kadar geçen sürede Aprilia’nın arazi konusunda pek başarılı olduğunu söyleyemeyiz zira İtalyan marka uzun süredir arazi için bir motosiklet üretmedi. Aprilia’yı bugünlerde genellikle yol ve pist için ürettiği heyecan verici motosiklet ile tanıyoruz. Firma geçtiğimiz haftalarda Tuono X adını verdiği çıplak motosikletine kanat ekleyerek bir ilke imza atmıştı. 

 Aprilia Tuareg 660’ın ne zaman satışa hazır olacağı belli değil. Eğer bu fotoğraftakine(fazla bir detay seçilemese bile) yakın bir model göreceksek Aprilia Tenere 700 ve Africa Twin gibi modelleri hedefliyor. 660’ın hafifliği onu Tenere için dişli bir rakip yaparken aynı zamanda motor bloğunundan yaklaşık 90 beygire yakın bir güç elde edileceği yönünde söyleniler var. Bu Aprilia Tuareg’in 100 beygir gücündeki Africa Twin ile rekabet etmek isteyeceği anlamına gelebilir. 

Güncel Aprilia Modelleri için Aprilia Türkiye’nin sayfasını Ziyaret edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

CB125F 2021 Yılında Daha Verimli

MotoGP Barcelona: Morbidelli İlk Polünü Aldı

REKLAM