in

Asil Özbay İle Kitaplar Yola Geldi

 Asil Özbay yurtdışına yaptığı etkileyici gezilerin ardından şimdi de yeni bir maceranın peşinde. Bu kez rotası bazı gezileri gibi ekstrem olmasa da anlamı çok daha farklı. Motosikleti ile doğuya doğru yapacağı Türkiye gezisi ile çocuklara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış kitapları götürecek ve konuşmalar yapacak. Gezi için belirli bir km yok, 4 ay içerisinde maksimum mesafe yapılması hedefleniyor. 

Pandeminin dolayısı ile yurtdışı kapılarının kapandığını  belirten Asil Özbay bunu bir Türkiye rotası planlamak için bir fırsat olarak görmüş. 

“Pandemiyle birlikte sınır geçişleri zorlaştı, karantinalar arttı. Ben de bu tarz bir yolculuk yapma kararı aldım. Kitap okumaktan ve hediye etmekten acayip keyif alıyorum. Daha kitlesel bir projeye dönüştürmek istedim. İstanbul Gedik Üniversitesiyle birlikte bu projeye başladık. Motosikletin önemli bir avantajı var. Uçağın, trenin hatta otomobilin bile giremediği yerlere rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Türkiye’nin her tarafına gitmek istiyorum.”

“İçsel yolculuklarım bu defa başka bir forma dönüşecek. Daha önce de Türkiye turu yapmıştım ama böyle hedeflerim yoktu. Tek başına harita üzerinde hareket edebilen bir kadının varlığını göstermek istiyordum aslında. Özellikle kız çocuklarına ve kadınlara ilham olabilmek en büyük motivasyon kaynağım”

Asil Özbay Kitapları Şehir Merkezlerinden Toplayacak

 Çocuklara gönderilecek olan kitaplar ilk önce Gedik Üniversitesinin desteği ile rota üzerindeki şehir merkezine kargolanacak, ardından Asil Özbay kitapları merkezden uzak yerlerde bulunan çocuklara götürerek ulaştığı noktalarda konuşmalar yapacak. Kampanyaya dışardan destek olmak da mümkün, Asil Özbay ile iletişime geçerek kitaplarınızı rota üzerinde bulunan noktalara göndermeniz mümkün.

Asil Özbay Kitaplar
Yolculuğun detaylarını Asil Özbay'ın İnstagram hesabından takip edebilirsiniz

Bu kampanya aslında kitapların çok daha önüne geçiyor. Gedik Üniversitesi’nde Spor Bilimleri dalında akademisyen olan Özbay yolculuk boyunca gittiği yerlerden doğa sporları ile ilgili videolar paylaşacak. Bu kampanyanın en önemli amaçlarından biri ise kadınlara ve kız çocuklarına ilham olmak.

İlginizi Çekebilir
1290 Super Adventure Modelleri Yenileniyor

 “Onlara kıtalar arası yolculuklar yapan bir kadın olarak tecrübelerimi anlatacağım. Onlara ilham olmak istiyorum ” diyor 

 “Ben bu projede sadece bir köprü olmak istiyorum. İnsanlar yüzlerce kitapla destek vermek istiyor. Bu kitapları üniversitenin desteğiyle gideceğim yerlerdeki merkezlere kargolayacaklar. Ben de buralardan alıp motosikletimle merkezden uzak yerlere doğru götüreceğim. Çocuklara ulaşmak benim için çok önemli. Ben özgür bir kadın profilini temsil ediyorum sosyal medyada. Özellikle kız çocuklarına bu özgürlük mesajını taşımak istiyorum ve bunu taşıdığımı hissediyorum. Yolculuk için çok heyecanlıyım.”

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Husqvarna E-pilen 2022 Yılında Yollarda

Japon Firmalar Taşınabilir Batarya İçin Masaya Oturdu

REKLAM