in

Deus Ex Machina, BMW R100RS’e İki Yeni Yüz Getirdi

Deue Ex Machina Two Face

Avustralya merkezli Deus Ex Machina Japonya bayii Deus Ex Harajuku, son projesini 1982 model bir BMW R100RS etrafında oluşturuyor. Bu nostaljik motosikleti özelleştirme fikri atölyeden yıllar önce çıkmıştı ama şimdiye kadar bir kenara konmuştu. Yalnızca 4 bin km yapan model, mükemmel bir durumda ve bu da onu özelleştirme için harika bir aday haline getirdi.

Deue Ex Machina Two Face
Deus Ex Two Face Arkadan Görünümü

Biri Modern Biri Sportif, İkisi De Aynı Motosiklet

Geliştiricinin kafasındaki fikrin iki ayrı dalı vardı: Birincisi daha şık ve tehditkar bir tasarıma dayanırken diğeri de ise daha sportif olacaktı. Deus Harajuku, birinden feragat etmektense ikisini de yapmayı tercih etti. Geliştirici iki tane yakıt tankını özelleştirdi; egzoz sistemini, far ve kuyruk yuvalarını modifiye etti. Bu da motosikletin kullanıcısına bu seçenekler arasında istediği gibi değişiklik yapmasına imkan tanıyor.

Deus Ex Harajuku
Deus Ex Two Face Önden Görünümü

İsmi bilinmeyen geliştirici, “Sadece birer tornavida ve İngiliz anahtarıyla motosikleti o günkü havanıza göre sportif veya modern olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.” diyor.

Deus Ex Machina’dan Tam Bir “Kabadayı”! yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Deue Ex Machina Two Face
Deus Ex Two Face Arkadan Görünümü

Deus Ex Machina Nasıl Kuruldu?

2006’da Dare Jennings tarafından kurulan Deus Ex‘in ilk sermayesi Avustralyalı bir sörf giyim şirketi olan Jennings’in Mambo kısmının satılmasından elde edilen gelirdi. Sidney’de tek bir mağaza olarak başlayan şirket, sonralarda Los Angeles ve Milan gibi konumlara kadar uzandı.

Two Face'in Egzozu

Şirket hâlâ gizli tutuluyor ve satış rakamlarını açıklamıyor ama Deus Ex Machina’nın fiyatları genelde 60 bin doların üzerinde oluyor. Buna rağmen şirket her projede para kaybettiğini iddia ediyor. Elle üretilen her motosiklet yüzlerce saate mal olurken fiyatlar yüksek olsa da şirket kâr edemediğini söylüyor. Jennings, 2015’te Los Angeles Times’a “Bu yüzden giyim sektöründe de varız. Yoksa batarız.” demişti.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Motosiklet Bujisi Nasıl Çalışır?

Benzin ve Oktan Nedir? İçinde neler Var?

REKLAM