in

RC390 Yeni Renkleri İle Görüntülendi

 Ortaya çıkan casus fotoğraflarının ardından KTM’nin sevilen sporucsu RC390’ın yeni bir görünüşe kavuşacağını biliyorduk. KTM’nin yeni sunumuna biraz dikkatli bakarsak bu sefer de yeni bir renk şeması görememiz mümkün. 

 Paylaşılan fotoğraflar bize yeni RC390 hakkında pek fazla bilgi vermiyor. Hatta fotoğraflardan tasarımla ilgil bir detay görmek bile hayli zor, fakat göze en çok çarpan özellik KTM’nin MotoGP’de kullandığı renk temasını yeni sporcusuna da taşıdığı.

 Cevaplanmayan esas soru ise yeni motosikletinin  RC390 olup olmayacağı, zira Avusturyalı firma kullanacakları motor bloğu hakkında bir açıklama yapmadı. Şu an kullanılan 390 motor bloğu Euro 5 standartlarına uysa da KTM’nin yeni motor blokları üzerinde çalıştığı konuşuluyor, eğer bu söylentiler gerçek ise RC490’dan RC1290’a kadar yeni modeller görmemiz mümkün. 

 
RC390
RC390'ın ön yüzü KTM'nin modern farlarına kavuşacak

Yeni KTM Modelleri Görecek Miyiz?

 Sunumda Husqvarna’nın E-Pilen’i gibi KTM’nin de gelecek planlarına göz atma şansımız oluyor. KTM için yeni sayılabilecek bir gelişme de bu kısımda geliyor. Avusturyalı firmanın Çinli motosiklet üreticisi CF Moto ile anlaşmasının ardından ikili yeni motosiklet modelleri için birlikte çalışmaya başlamıştı. Sunuma bakılırsa bu iş birliğinden yeni 750cc’lik bir model doğacak. Yeni motor bloğunu KTM adı altında görecek miyiz, yoksa motor bloğu sadece CF Moto’nun yeni modelinde mi kullanacak henüz bilmiyoruz. CF Moto Asya tarafında oldukça başarılı olsa da Avrupa pazarında istediği başarıyı yakalayamamıştı. Çinli üretici bu hamleyle beraber Avrupa pazarında elini güçlendirmek istiyor olabilir.  

İlginizi Çekebilir
Benelli 4 Yeni Motosiklet Hazırlığında

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Japon Firmalar Taşınabilir Batarya İçin Masaya Oturdu

BMW DC

BMW 11 Adet Yeni Elektrikli Motosiklet Projesi Başlattı

REKLAM