in

Vespa Tutkunları Hırvatistan’da!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Dünyanın en büyük Vespa buluşması Vespa World Days 2015, 11 Haziran’da başladı. 14 Haziran’a kadar devam edecek etkinlik Biograd’da binlerce Vespa hayranını bir araya getiriyor.

Binlerce Vespa hayranını bir araya getiren Vespa World Days 2015, Hırvatistan’ınBiograd kentinin merkezindeki Vespa Köyü’nün açılışı ile 11 Haziran’da başladı. Dört gün sürecek etkinlikte binlerce Vespa sürücüsü, Hırvatistan’ın Adriyatik denizine bakan güzel şehrinde bir araya geldi.

Vespa Tutkunları Hırvatistan'da! 1. İçerik Fotoğrafı

Tarihin en büyük Vespa buluşması Vespa World Days’te sürücüler Adriyatik kıyısında gezintilere katılıyor. Aralıksız partilerde Vespa anılarını paylaşıyor. Buluşmaya katılan sürücüler Biograd’a gelene kadar uğradıkları durakları, Seyahat Defterleri’ne geçirdikleri fotoğraf ve posta pulları ile belgeliyor. Buluşmaya dünya çapındaki 25 ülkeden 2 binden fazla Piaggio Group bayisi ve Vespa Kulüp üyeleri katılıyor. Program dahilinde Zadar’daki nadir bulunan özel Vespa koleksiyonlarının sergilendiği Vespa Müzesi de ziyaret edilebiliyor.

Vespa Tutkunları Hırvatistan'da! 2. İçerik Fotoğrafı

18 milyondan fazla kişi Vespa kullanıyor

 

Dünya çapında 18 milyondan fazla Vespa sürücüsü, beş kıtada milyonlarca Vespa meraklısı bulunuyor. Vespa World Days, modası hiç geçmeyen Vespa efsanesinin sonuna kadar kutlandığı geleneksel bir etkinlik. Dünyanın en beğenilen scooter’ının tüm hayranları içinse yılın en önemli günü, dünyadaki en önemli Vespa yarışmasının düzenlendiği Vespa World Days.

Vespa Tutkunları Hırvatistan'da! 3. İçerik Fotoğrafı

Vespa, her gün seyahat eden sürücüler için kolay ve şık bir araç olmanın ötesine geçerek, nesillerden nesillere aktarılan ve sevilen, gerçek manada küresel bir marka haline gelmiş tek scooter markası.

Vespa Tutkunları Hırvatistan'da! 4. İçerik Fotoğrafı

Vespa piyasaya sürülür sürülmez sevenleri bir araya geldi. İlk Vespa’nın üretildiği 1946 yılında bile çok sayıda Vespa sürücüsü, bu tutkularını paylaşmak istedi; İtalya’da ve yurtdışında ilk Vespa Kulüpleri bu tarihte kuruldu. Günümüzde Vespa Dünya Kulübü ile ilişkili 56 Ulusal Vespa Kulübü ve 780’den fazla kayıtlı yerel Vespa Kulübü bulunuyor. Bu kulüplerin dünya çapındaki üye sayısı 67 binden fazla. Geçen yıl sadece İtalya’daki Vespa hayranları için 100’den fazla yarışma düzenlendi.

İlginizi Çekebilir
WSBK Estoril: Temsilcilerimizin Haftasonu

 

2014 yılında Mantova’da düzenlenen Dünya Vespa Günleri’ne Avrupa’nın dört bir yerinden ve Arjantin, Brezilya, İsrail, ABD, Ürdün ve Kuveyt gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden 10 binden fazla Vespa geldi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Çocuklar İçin Sürüyoruz!

Robbie Madison Motosiklet İle Sörf Yaptı!

REKLAM