in

WSBK Aragon: Temsilcilerimizin Hafta Sonu

WSBK bu hafta yine Aragon’daydı. Temsilcilerimiz Toprak Razgatlıoğlu ve Bahattin Sofuoğlu R1 ve R3’leriyle alabilecekleri en iyi dereceler için ellerinden geleni yaptılar. Bahattin iki kez podyuma çıkarak kariyerine iki adet podyum daha eklerken Toprak Aragon’da R1’iyle zorlanmaya devam etti. Sezona çok iyi başlayan ve şampiyonada 3. sırada bulunan Toprak bu hafta da arka tarafta yol tutuşundan memnun değildi. 

Bahattin İlk Yarışta Polün Sahibi Oldu.

Bahattin Sofuoğlu ilk yarışta Polün sahibi oldu. Genç temsilcimiz ilk pek başarılı bir start alamasa da iyi bir yarış çıkartarak yarışı 2. bitirdi. Olukça çekişmeli geçen yarışta ön grupta çok başarılı bir şekilde rekabet eden Bahattin son turda liderliği alsa bile 2. sırada bitiş çizgisinden geçerek podyumda kendine yer buldu. 

 Bahattin yapılan ikinci yarışta 6. sıradan başladı ve rakiplerinden daha bir start almayı başardı. 300Cc’lik flit için oldukça yakın ve kapışmalı geçen mücadelede temsilcimiz yaptığı hatalarından ardından sıra kaybetse de yaptığı ataklar ile son 3 tur kala podyum şansını arttıracak konuma geldi. Son 2 tura 4. sırada giren Bahattin yarışı 3. sırada bitirmeyi başardı. 

Toprak Çekiş Sorunları Nedeniyle Zorlandı

 Toprak Razgatlıoğlu ise Aragon’da zorlanan isimle arasındaydı. Arka tarafta çekiş yakalamak için geçtiğimiz haftalarda fazlaca tur atan Toprak, takımın gösterdiği özveriden çok memnun kaldığını belirtti. 1. Yarışta liderlik mücadelesi Ducati sürücüleri Rinaldi ve Redding ve Kawasaki sürücüsü şampiyona lideri Rea arasında geçti. Redding’in 8. turda kaza yapmasının ardından Rinaldi, yarışı, rakibi Rea’nın 5.8 saniye önünde 1. bitirdi. Chaz Davies Ducati’siyle Podyumu tamamlayan isim oldu. Toprak Razgatlıoğlu’nun yarıştığı Pata Yamaha takımı podyumun hemen dışında 4. ve 5. olarak bitirdi. Toprak 5. oldu. 

Toprak Razgatlıoğlu

 2. Yarışta çok iyi bir start alan Toprak’ın yarışın kalanında ön grupla olan farkı giderek açıldı. Motosikletinin arka taraftaki performansından memnun olmayan temsilcimiz yarış içerisinde oldukça iyi mücadele etse yarışı 7. bitirdi. İlk yarışta yaptığı kazanın ardından kaybettiği puanları toplamak isteyen Scott Redding yarışın galibi olurken Rea ve Rinaldi podyumu tamamlayan isimler oldular. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
BMW DC

BMW 11 Adet Yeni Elektrikli Motosiklet Projesi Başlattı

BMW Kopyası S450RR

Çinli BMW S1000RR

REKLAM