in

Çinli BMW S1000RR

BMW Kopyası S450RR

 Günümüz şartlarında gelen vergiler ve döviz kurları bırakın yüksek seviye bir motosiklet almayı ikinci el motosikletleri bile ulaşılmaz hale getirmeye başladı. BMW’nin üst seviye sporcusunu isteyenler için de durum hayli zorlaştı, zira BMW Motorrad Türkiye’nin sayfasında S1000RR’ın satış fiyatı 269.395 lira. Bu nedenden olsa gerek Çinli bir firma BMW S1000RR’ın bir klonunu yarattı. Eh, ne de olsa taklitler aslını yüceltir derler.

Çinli BMW S1000RR

Çinli BMW 450cc’lik Motora Sahip

Evet, tahmin edeceğiniz üzere arka tekerleğe 200 beygir üzeri bir güç gitmiyor, zaten motosiklet de 1000cc değil. Çinli Moto firması yüksek cc kullanmak yerine 450cc bir motor bloğu kullanmış ve bu bloktan 24 beygirlik güç elde etmişler. Bu hacim değişikliği ile beraber de modelin tam adı Moto S450RR olmuş(sadece tasarımı değil ismi de almışlar.). Benzerlikler isimle de sınırlı kalmıyor. Eğer logoya dikkat ederseniz Bavyeralı firmanın kullandığı logoya benzer bir pervane şekli görmeniz mümkün. 

 Arka tarafta monoşok süspansiyon sistemi ve ön tarafta ayarlanabilir süspansiyonla gelen S450RR aynı zamanda ABS ile beraber geliyor. 

 Tasarım BMW’ye bir hayli benzese de Çinli firma başka başarılı spor motosikletlerden de ilham almış, ön tarafa baktığımızda S450RR’ın farlarının R1’in yeni kasasında kullandığı farlara benzediğini farkediyorsunuz. 

 Tüm bu özelliklerin elbette ki bir karşılığı var. S450RR’ın Tayland satış fiyatı 67.000 Baht, bu da yaklaşık olarak 1.800 Euro ediyor. Çinli Motosikletin ülkemize gelmesi pek mümkün gözükmese de geldiği bir durumda 25-30 bin lira bandında satışa sunulacaktı. S1000RR’ın onda biri gibi bir fiyata gelse bile bu motosiklet ne kadar satılırdı emin değiliz. 

İlginizi Çekebilir
CB125F 2021 Yılında Daha Verimli

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

WSBK Aragon: Temsilcilerimizin Hafta Sonu

Dovizioso

Dovizioso İçin Seçenekler Azalıyor

REKLAM