in

Dovizioso İçin Seçenekler Azalıyor

Dovizioso

 2020 Şampiyonluğunun için en güçlü adaylardan biri olan Dovizioso sene sonunda Ducati ile yollarını ayırma kararı almıştı. Bu kararı açıklamanın şampiyonluğa konsantre olmasına yardımcı olduğunu söyleyen İtalyan sürücü, aynı zamanda gelecek sezon için bir B planı olmadığını söyledi. 

SRT Yüksek İhtimalle Doktor İle Yarışacak

Rossi SRT Yamaha
Rossi 2021'de büyük ihtimalle SRT Yamaha'da yarışacak

 Kesin bir açıklama gelmese bile Valentino Rossi ve Malezya merkezli ekip için arasında anlaşma yapıldığı söyleniyor. Anlaşma şartları arasında Rossi’nin fabrika takımı ile aynı motosikleti kullanacağı ve kendi mühendislerini takıma taşıyacağı gibi maddeler mevcut olduğu da gelen bilgiler arasında. Konu ile ilgili Rossi’den bir açıklama gelmese de Doktor seneye kesinlikle MotoGP’de yarışacağını söylemişti. 

 Tüm bu söylentilerin aksine Avrupa basınında Rossi’nin emekli olacağı ve SRT ile iki yıllık anlaşma sağlayan Franco Morbidelli’nin takım arkadaşının Andrea Dovizioso olacağı yönünde haberler çıkmaya başlamıştı. SRT Yamaha’nın takım patronu Razlan Razali bu haberleri Facebook sayfasından yaptığı kısa açıklama ile yalanladı. 

“Doğruyu söylemek gerekirse 2021 için Dovi’yi düşünmüyoruz.”

Dovizioso İçin KTM Kapıları Kapandı

 Dovizioso Ducati ile yollarını ayıracağını açıkladıktan sonra İtalyan sürücü ve KTM’nin anlaşmaya varabileceği yönünde haberler çıkmıştı. Taraflar masaya otursa da yüksek maaş talep eden Dovizioso ve Covid-19’un getireceği ekonomik belirsizlikte bu yükün altına girmek istemeyen KTM bir anlaşmaya varamamıştı. Konu ile ilgili olarak KTM takım patronu Simone Battistella SkyItalia’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

 “Bu durumu görmek canımı yakıyor. Dovizioso inanılmaz bir sürücü ve bir arkadaş. İki ay önce oturup konuştuk, masadaki herkes onu isedi. Bir tarafta direktörün isteği varken diğer taraftan ekonomik durumu düşünmemiz gerekiyor. Covid-19’un baskılarını unutmamamız gerekiyor, fakat günün sonunda bir anlaşma olmaması herkesi üzdü.

Dovizioso KTM
Dovizioso ve KTM sezon arası uzun süren görüşmeler yapmıştı

“Bizim tarafımızda pek fazla esneklik yoktu, fakat şimdi düşününce belki daha fazla esneklik gösterebilirdik diye düşünüyorduk. Ama bence iki taraf da hatalıydı çünkü o zaman Covid’in nasıl seyredeceğini ve ne zaman yarışmaya dönebileceğimizi bilmiyorduk.” 

 KTM 2021 için Son yarışın galibi Miquel Oliviera ve Brad Binder ile yola devam edecek. Dovizioso için kalan tek seçenek ise Aprilia gibi görünse de Aprilia CEO’su Massimo Rivola İtalyan sürücünün maaşını karşılamalarının zor olduğunu söyledi. 

Dovizioso şu anda 67 puanla şampiyonada 2. sırada. Şampiyonada son durum için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
BMW Kopyası S450RR

Çinli BMW S1000RR

GSX-R 1000 MotoGP Özel Versiyonu

REKLAM