in

Yeni Honda CBR 600RR-R Geliyor Mu?

Son zamanlarda hayli aktif olan Honda ülkemizde çok sevilen CBR’ın 600lük motor bloğu Honda CBR 600RR-R yeni bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor olabilir. Yeni bir ADV serisi, NC serisi için yeni bir motor ve daha küçük hacimli bir Africa Twin hazırlığında olduğu konuşulan Japon devinin, daha agresif ve Euro 5 normlarına uyumlu bir orta sınıf Super Sport üzerinde çalıştığı iddia edildi.

CBR çizimYoung Machine Dergisinin kapak fotoğrafı

Kısa bir süre önce Honda 600cc’lik motor bloğunu Euro 4 normlarına uydurmanın pahalı olacağını düşünmüş ve bu bloğunu Avrupa’da satıştan çekerek yerine 650cc’lik yeni bir motor kullanmıştı. 600’lük motorların artık kullanılmayacağı söylentilerine rağmen Yamaha’nın YZF R6 ve Kawasaki ZX-6R gibi modellerle sınıf geri dönmeye başladı.0

 Motorradonline.de’nin iddialarına göre Honda 2020 yılı içinde Fireblade serisi altında yeni bir 600RR sunabilir. Japon motosiklet dergisi Young Machine’nin kaynaklarına göre ise tanıtılacak motor CBR 600RR-R adını taşıyacak. Derginin iddiasın göre Honda bu yeni CBR 600RR-R modeli için 600’lük motor bloğu üstünde bir süredir çalışıyor. Honda tarafından henüz bu bilgileri doğrulayan bir açıklama veya veri gelmedi.

CBR650R ülkemizde satışta

Honda CBR 600RR-R ile 600’lük Super Sport sınıfı karışacak gibi duruyor. 

Bu isimlendirmeyi CBR1000RR’ın yenilenmiş ve daha pist odaklı motosikletinde görmüştük. Eğer Honda yeni tanıtacağı motosikletinde de bu tip değişiklikleri hedefliyorsa 600’lük Super Sport sınıfı karışacak gibi duruyor. 

Honda CBR1000RR-R performansı ile herkesi büyülemişti

Yamaha ve Kawasaki son yıllarda modellerini oldukça güncelleseler de ortalıkta dolaşan çizim ve Japon modellemelerine göre yeni CBR için radikal bir tasarım değişikliği beklenmiyor. Tüm bu bilgilerin gerçeğe dayanıp dayanmadığını önümüzdeki aylar gösterecek

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yamaha R1 İle Kuzey Kutbuna Gitmek

MotoGP kanatları ne işe yarıyor?

REKLAM